יום ראשון, 22 בנובמבר 2015

מדוע חשוב לערוך צוואה? מאת משרד עו"ד נועם קוריס ושות'...

בס"ד

מדוע חשוב לערוך צוואה?

מאת מאיר סגל ממשרד עו"ד נועם קוריסושות'


אנשים רבים בוודאי שואלים את עצמם האם "כדאי" לערוך צוואה, מהי החשיבות של עריכת צוואה ומה קורה בהיעדר צוואה.

שחרור מוצרים ממכס בתהליך יבוא
נכתב על ידי <a href="https://www.articles.co.il/author/44085">shlomit s</a>בתחום היבוא לישראל יש להבדיל בין יבוא אישי ומסחרי. יבוא מסחרי הוא יבוא של סחורות בכמות גדולה לצרכי שיווק מסחרי בארץ. יבוא מסוג זה תמיד חייב בתשלום מיסים עבור הסחורה. יבוא מסוג זה תמיד חייב בתשלום מיסים עבור הסחורה. כאשר מדברים על יבוא אישי, הכוונה היא לאדם פרטי שרוכש סחורה מחו\"ל, שלא לצרכי הפצה מסחרית.
בשנים האחרונות, בעיקר עם פריחתו של המסחר הדיגיטלי, כמויות היבוא האישי הולכות וגדלות באופן מתמיד. צרכנים רבים גילו את נפלאות הרכישה דרך האינטרנט ומזמינים מוצרים מחו\"ל על בסיס קבוע. במקביל, ממשיך להתפתח גם התחום של יבוא אישי של רכבים, חלקי חילוף לרכבים ועוד.
על פי תקנות המכס בישראל, תשלום המס על יבוא סחורות נקבע על פי שקלול של סוג הסחורה ושווי היבוא הכולל את ערכו של המוצר עצמו, עלות השילוח וההובלה, עלויות ביטוח הסחורה ועוד. בתחום היבוא האישי, תקנות המכס מדרגות את ערכן של חבילות שמגיעות לארץ ובהתאם לדירוג נקבע אופן הטיפול בהן לצורך שחרור מהמכס.

שירותי עמילות מכס ליבוא אישי

על פי התקנות, החלוקה של תשלומי המס מתבצעת לפי הכללים הבאים:

-בחבילות שערכן המשוקלל הוא עד 75 דולר הן פטורות מתשלומי מכס ומע\"מ, מלבד לגבי מוצרים חריגים כמו אלכוהול וסיגריות, שתמיד חייבים בתשלום מס.

-בחבילות שערכן המשוקלל הוא עד 1,000 דולר, ישנה התייחסות לסוג הסחורה. אם לא מדובר במוצרים חריגים, ניתן לבצע הליך של שחרור מהיר מהמכס בתנאי שמוגשים מסמכים המפרטים את תוכן החבילה, סיווגה במכס ושווי של כל המוצרים בה. כדאי להיעזר בשירותי עמילות מכס מקצועיים על מנת להגיש את כל המסמכים הנדרשים בצורה נכונה.

-בחבילות שערכן המשוקלל הוא מעל 1,000 דולר, חייבת להיערך בדיקה קפדנית של המכס בצורה פרטנית כדי לבצע תהליך של שחרור הסחורה מן המכס. גם במקרה זה, כמובן, שירותי עמילות מכס נדרשים על מנת לבצע את ההליך בצורה מקצועית, חוקית ומסודרת.

ההחלטה אם להיעזר בשירותי עמילות מכס צריכה להתקבל כמובן לפי ערך הסחורה. במידה ומבור בסחורה שפטורה ממכס אין בכך כל צורך. אך במקרים בהם יש צורך בהגשת מסמכים שונים ורצון לשחרור מהיר של הסחורה מומלץ מאוד להיעזר במקצועיות של עמילי המכס, שמכירים את כל התקנות והדרישות המיוחדות ויכולים לסייע ולהפוך את תהליך היבוא האישי לידידותי וקל לביצוע.


מקור המאמר:<a href='http://www.articles.co.il/article.php?id=174451'> articles.co.il</a>האמור אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי

אודות משרד עו"ד נועם קוריס ושות'
·          
מאמרים פרי עטם של צוות משרד עו"ד נועם קוריס
מאמרם מאת עו"ד נועם קוריס
מאמרים מאת עו"ד 
נועם אברהם
מאמרים מאת עו"ד 
נועה מאיר

עו"ד על משרד עו"ד נועם קוריס ושות:

נועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריס

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה